Wij zijn voor het eerst met het gezin naar Disney geweest en wat hebben we het fantastisch gehad! Omdat ik veel aan de tips en ervaringen van anderen heb gehad, deel ik uiteraard ook onze tips en ervaringen plus de kosten die we hebben gemaakt. Wat kost zo’n trip naar Disney nu echt? Je leest alles hieronder!
Verblijf B&B Hotel en Sequoia Lodge
B&B Hotel Magny le Hongre
We begonnen onze trip in het bekende B&B hotel in de buurt van Disney. Veel mensen slapen daar de eerste nacht van hun verblijf zodat ze de volgende ochtend, na het ontbijt, meteen door kunnen naar Disney. Het is een prima en schoon hotel, maar voor ons is één nacht hier wel voldoende vanwege de ligging en omdat we de Disney sfeer hier wel misten. Maar nogmaals, een volgende keer zullen we hier zeker weer overnachten de eerste nacht.
Sequioa Lodge
Na het ontbijt in het B&B Hotel reden we door naar onze uiteindelijk eindbestemming: Sequoia Lodge. Dit is een rustiek Disney Hotel waar we ons meteen goed voelden. Wat een gezelligheid! We hadden ons een week van tevoren al ingecheckt dus we hoefden ons alleen nog maar te melden en de voucher voor de photo pass te halen. Het was nog erg vroeg (rond 8:00 uur) en onze kamer was uiteraard nog niet klaar, maar we kregen alvast de sleutelpassen van onze kamer mee. Zodra onze kamer klaar was, kregen we een sms met het kamernummer en konden we onze kamer in wanneer we wilden. De bagage lieten wij in de auto, maar kun je ook alvast in het hotel achterlaten.
Wij hadden een standaard kamer voor vier personen in Bambi thema met twee tweepersoonsbedden, een bad en een douche. De kamer was erg schoon en zoals je in een hotel mag verwachten kregen we iedere dag schone handdoeken en werden de bedden ook weer strak opgemaakt. Wat ons betreft een heel fijn hotel met ontzettend vriendelijk personeel.
Verslag en kosten per dag
Donderdag 19 februari 2026
Vandaag rijden we richting Parijs waar we onze eerste nacht doorbrengen in het B&B hotel vlakbij Disney. Zo kunnen we morgen na het ontbijt meteen naar ons hotel en dan door naar Disney zodat we optimaal gebruik kunnen maken van de tijd die we hebben. We hebben er zin in!
Na een voorspoedige rit van zo’n 5,5 uur komen we aan bij het hotel. De kamer is klaar en het personeel is vriendelijk. We hebben een kleine, maar degelijke en schone kamer. In het hotel zelf is niet veel te doen dus we besluiten spontaan de trein te pakken naar het centrum van Parijs. Het hotelpersoneel legt ons uit hoe we dit het beste kunnen doen.
We worden met de shuttlebus naar het station gebracht waar we retourtickets kopen voor de trein naar centrum Parijs (lijn/route RER A). Deze tickets kunnen we ook gebruiken voor het in- en uitchecken bij de metro en dat alles kost nog geen €26,- voor vier personen! Dat zijn nog eens andere prijzen dan in Nederland. Eenmaal in Parijs stappen we uit bij de Arc de Triomphe. We lopen de Champs-Élysées op en pakken daar de Mc Donalds. Lekker sjiek, haha.
Na het eten lopen we terug naar het station en pakken we de metro (M6) naar de Eiffeltoren. Het laatste stuk rijdt de metro bovengronds en zie je de Eiffeltoren in volle glorie. Floris was zo onder de indruk. We stappen uit bij halte Bir-Hakeim en vanaf daar is het zo’n 10 minuten lopen naar de toren. Als je daarheen loopt moet je echt even je navigatie instellen op Rue de Buenos Aires. In dit straatje maak je de mooiste foto’s voor de Eiffeltoren. Vervolgens loop je naar de toren en natuurlijk gingen we erop tot de tweede verdieping.
Hierna werd het snel donker en besloten we terug te gaan naar het hotel. Op naar Disney!
Totaal uitgegeven vandaag: €220,27 (inclusief tol, benzine, OV in Parijs en toegang tot de Eiffeltoren)
Vrijdag 20 februari 2026
We hebben ons gemeld bij het hotel en halen de voucher voor de photopass op om deze vervolgens in het park in te wisselen voor de echte pas. Dit doen we meteen aan het begin. Ook kopen we een handtekeningenboekje voor de ontmoetingen met de Disney figuren. Ik heb gelezen dat dit boekje onmisbaar is, dus dan doen we dit maar, haha. We vallen meteen met onze neus in de boter, want we zijn het park nog niet in of Floris heeft Pluto al ontmoet.
Gedurende de dag nemen we het ervan. We verkennen het park, staan vooraan bij de parkshow ‘A Million Splashes of Colours’, halen lekker wat eten in het park (crêpes voor de jongens, hot dogs voor ons en popcorn) en genieten volop van alle indrukken. ’s Avonds eten we in het hotel bij buffetrestaurant Hunters Grill.
Totaal uitgegeven vandaag: €343,40
Zaterdag 21 februari 2026
Vandaag staat er een lange dag op het programma, want we hebben veel plannen. Nu we het park een beetje beginnen te kennen, hebben we een plan gemaakt. We starten met het ontbijt in Plaza Gardens. Tijdens dit ontbijt krijg je aan je tafel bezoek van Disney figuren. Dit hebben we van tevoren geboekt en zo lopen we al om 8:00 uur in het park. Het ontbijt was te gek en is zeker een aanrader om een keer te doen. Floris verzamelt in één keer zes handtekeningen in zijn boekje.
Voor de lunch hebben we gereserveerd in het Agrabah Café van Aladdin. Prijzig (€160,- voor vier personen), maar ook hier gaat het vooral om de beleving en we hebben echt lekker gegeten. Je kan je alleen afvragen of je ook daadwerkelijk voor dit bedrag eet met kinderen. Wij in ieder geval niet, maar wat een te gekke plek en een stevige lunch is wel lekker op een drukke dag als deze.
In de middag gaan we even terug naar het hotel om wat uit te rusten. We hebben nog een lange avond voor de boeg. Voor 17:00 uur zijn we weer terug in het park en zitten we in de Main Street klaar voor de parade van 17:30 uur. Daarna gaan we nog een paar attracties in en rond 21:00 uur melden we ons voor de avondshow bij het kasteel. We hebben een mooie plek vooraan gereserveerd, maar dan moet je er wel op tijd zijn, want anders sta je achteraan in de gereserveerde zone en dat is alsnog zonde. We hadden prachtige plekken en de show is fantastisch. Ik heb echt staan huilen, het was zo mooi met zo’n mooie boodschap.
Totaal uitgegeven vandaag: €242,50 (inclusief lunchbuffet in Agrabah Café, exclusief gereserveerde zone, zie onderaan dit artikel)
Zondag 22 februari 2026
Na twee dagen Disneyland Park gaan we vandaag naar het Walt Disney Studios Park. Deel 2 dus. Voor we hierheen gaan spotten we Donald nog in het hotel. Daarna pakken we de bus naar het park en halen we eerst nog even een ontbijtje bij de bakker in de Main Street, want de jongens willen een Mickey beignet proeven. Deze wordt goedgekeurd.
Achter de bakker in de Main Street zit een passage waar je de populaire silhouetten kan laten maken. We staan om 9:45 uur klaar en zijn om 10:00 uur als eerste aan de beurt, we hebben echt geluk! Ik had dit gezien op Instagram en wilde dit echt doen met de jongens. Blij dat het gelukt is, want dit is wel een heel mooi aandenken. Deze krijgen de jongens van ons.
Daarna gaan we echt richting het Studios Park. Weer een compleet andere wereld, maar ook zo mooi! We bezoeken de show van Frozen en zijn onwijs verrast door de leuke Stitch Experience. Hoogtepunt was echter de Spider Man W.E.B. Adventure. Wat een te gekke attractie! Hiervoor hebben we wel een fast pass (premier access) gekocht, anders was de wachttijd meer dan 70 minuten.
Aan het einde van de dag mochten de jongens hun souvenirs kopen. Ze kozen allebei onder andere voor het Disney kasteel van LEGO. We sloten de dag af bij de nieuwe Mc Donalds in Disney Village (de grootste Mac van de wereld).
We hebben alle dagen mooi weer gehad, maar het begint in de avond te regenen. Eigenlijk wilden we nog even het park in, maar besluiten lekker naar het hotel te gaan. Het is mooi geweest.
Totaal uitgegeven vandaag: €303,03 (inclusief souvenirs, LEGO, ontbijt, lunch en avondeten en fast pass, exclusief de silhouetten van de jongens (€90,-), die hebben we extra gekocht)
Maandag 23 februari 2026
We ontbijten in het hotel zodat we een goede, stevige bodem hebben voor de terugreis. Daarna stappen we in de auto en rijden we naar huis. Rond 14:00 uur zijn we weer in Gouda. We pakken snel uit, zetten de eerste was aan en halen we Ollie op die de afgelopen dagen bij mijn ouders heeft gelogeerd.
Het was fantastisch!
Totaal uitgegeven vandaag: €173,- (inclusief uitgebreid ontbijtbuffet, tanken terugweg en tol)
Totale kosten inclusief verblijf
Kosten verblijf
Hierboven zie je de kosten die wij van tevoren hebben betaald voor ons verblijf.
Dit bedrag is inclusief:
- Overnachting + ontbijt in B&B Hotel
- Drie overnachtingen Sequoia Lodge
- Photopass voor alle dagen
- 1x ontbijt met Disney figuren
- Magic Time
Totaal: 2061,57
Dit bedrag is exclusief:
- Gereserveerde zone avondshow. Deze hebben we een week van tevoren apart betaald en kostte voor vier personen €116,-
- Silhouetten van de jongens á €90,-
- Alle kosten hierboven uit het verslag.
Totaal: €116,- + €90,- + €1282,20 = €1488,20
Totaalbedrag alle Disney kosten: €3549,77
Tips eerste keer Disneyland Parijs
- Boek je reis bij een reisadviseur die ervaring heeft met Disney reizen als dit je eerste keer Disney is. Wij boekten bij Mirjam den Broeder (dat geldt overigens voor al onze vakanties, geen spon) en zij heeft zoveel Disney ervaring en tips. Dat heeft ons onwijs geholpen en we hoefden zelf alleen nog maar online in te checken. Dit geeft heel veel rust!
- Online inchecken kan overigens al 7 dagen van tevoren.
- Download de Disney app. Schot voor open doel, maar echt een life saver voor en tijdens je verblijf.
- Boek de door jou gewenste restaurants op tijd. Dit kan al lang voor je verblijf. Zo weet je zeker dat je er een plekje hebt.
- Koop een handtekeningenboekje in één van de shops aan het begin van je bezoek. Haal dan ook meteen je photopass op. Dit kan bijvoorbeeld aan het begin van de Main Street in één van de shops.
- Wij hebben tegen de jongens gezegd dat ze op de laatste dag mochten shoppen voor souvenirs. Scheelt een hoop gedoe, vooral met jongere kinderen 😉 Dit geeft ze de tijd om er goed over na te denken. Oortjes voor Floris kochten we overigens wel aan het begin van ons bezoek.
- Wij hebben geen premier access (fast pass) gekocht voor alle attracties, maar deze apart gedaan voor een aantal attracties waar we heel graag in wilden. Voor een volgende keer overwegen we deze wel.
- Wil je dé silhouet souvenir (zie hierboven)? Deze vind je in de passage achter de Main Street (rechterkant als je Disney binnenkomt). Ze starten om 10:00 uur en wij stonden er rond 9:45 uur. Wij waren de eersten, maar al snel volgden meer mensen.
- Gedurende de dag kun je korte shows bezoeken. Zo gingen wij naar Frozen. In de app zie je welke shows er tijdens jouw verblijf zijn. Je kan via de app betalen voor gegarandeerde toegang, maar als je een half uur/drie kwartier van tevoren aanwezig bent ben je echt wel op tijd om gratis naar binnen te gaan.
- Vergeet de Disney Village niet te bezoeken met de leuke winkels en eettentjes.
Verder:
- Download de app ‘Cuanti’ om de kosten bij te houden. Zo zie je in één oogopslag hoeveel geld je per categorie hebt uitgegeven en hoeveel er nog over is van je budget.
- Bewaar je laatste ticket van de tolweg op de heenweg! Wij hadden deze weer nodig voor de terugreis en gelukkig lag deze nog in de auto.
- In Frankrijk heb je een milieusticker op de auto nodig in bepaalde gebieden. Niet perse als je naar Disney rijdt, maar het kan gebeuren dat je door een wegafsluiting een andere route moet nemen. Of misschien wil je nog een bepaalde plaats bezoeken. Zo’n sticker kost ongeveer €5,- en kun je hier bestellen. Een boete is flink duurder. Let op: het duurde bij ons een paar weken voor deze binnen was.
- Neem koekjes, snacks, krentenbollen, flesjes drinken etc. mee van huis. Zet dit desnoods in de auto en vul je rugtas iedere dag. Dat scheelt enorm, want de snacks in het park zijn heel duur. Wij hebben bijvoorbeeld een tientje betaald voor twee zakken chips 😅.
- Koop regenponcho’s bij de Action. Dit scheelt enorm veel geld en ze zijn ook ideaal om op te zitten als de grond wat nat of vochtig is terwijl je wacht op een parade of show.
- Tanken in België is goedkoper dan in Frankrijk dus plan je tankbeurt(en) zo voordelig mogelijk.
- Neem één paar goede schoenen mee waar je echt heel goed op kan lopen, ook voor de kinderen. Wij liepen op één dag meer dan 14 kilometer dus dat is zeker geen overbodige luxe. Pat en Milan lopen heel goed op de Nike Air Max 1 en Floris en ik liepen erg goed op onze New Balance sneakers. Houd hier rekening mee.
Maar geniet vooral!
Ik hoop dat je een beetje mee hebt kunnen genieten van onze trip naar Disney. Heb jij nog goede tips? Zet deze dan vooral in de comments hieronder zodat we anderen kunnen helpen om hun perfecte reis naar Disney te organiseren.





























































